Dr Mike Harrison

Mike Harrison odbył specjalistyczne szkolenie w zakresie stomatologii dziecięcej w Cardiff, a następnie w Guy's Hospital w Londynie. Jego pierwsza rozprawa dotyczyła profilaktyki urazów twarzy poprzez użytkowanie kasków rowerowych, a następnie zainteresował się genetyką zębów, spędzając dwa lata na badaniach genetycznych w Institute of Child Health w Londynie. W dalszej karierze zajmował stanowiska naukowe i kliniczne w Eastman Dental Institute i King's Hospital, a teraz jest konsultantem w Szpitalu Dziecięcym Evelina London, gdzie specjalizuje się w leczeniu dzieci z zespołami genetycznymi. Napisał pierwsze w Wielkiej Brytanii ogólnokrajowe wytyczne kliniczne dotyczące stosowania znieczulenia ogólnego w stomatologii dziecięcej, krajowe wytyczne dotyczące usuwania pierwszych stałych zębów trzonowych oraz przewodniczył Komitetowi ds. Efektywności Klinicznej Stomatologii Dziecięcej. Mike uczy na całym świecie genetyki i opieki stomatologicznej dla dzieci z problemami medycznymi. Wolny czas spędza z rodziną, na rowerze, w górach lub na jedzeniu czekolady - czasami robi je jednocześnie.

Dzieci zarażają się kaszląc i kichając - wpływ chorób wieku dziecięcego na zdrowie jamy ustnej.

Nietypowe jest, aby dziecko osiągnęło wiek dorosły bez doświadczania drobnej choroby. Niektóre dzieci będą przechodziły kilka różnych ostrych lub przewlekłych chorób, ale nadal będą uważane jako „zdrowe”. Wiele powszechnych chorób wieku dziecięcego może wpływać na zdrowie jamy ustnej - bezpośrednio poprzez samą patologię lub pośrednio przez leki lub wymagania dietetyczne. Wykład ten zaprezentuje słuchaczom szereg chorób, w tym astmę, różne alergie, choroby wirusowe, otyłość i niedobory witamin, a także omówi aktualne koncepcje w jaki sposób stan chorobowy może wpływać na zdrowie jamy ustnej u dzieci.

„Kreda i ser” - jak postępować gdy szkliwo jest niepełnowartościowe.

Czy w krajach zachodnich i uprzemysłowionych istnieje epidemia defektów szkliwa, czy po prostu lepiej je diagnozujemy? I czy lepiej sobie radzimy z ich leczeniem ? Podczas wykładu zostaną zaprezentuje przypadki różnego typu enamelopatii oraz odpowiednie strategie leczenia pozwalające zachować uzębienie i utrzymać zaufanie dziecka w ramach dobrej współpracy w gabinecie stomatologicznym.